Kokulu Üzüm Pekmezi 290 G Artvin - Şekersiz

Ürün Kodu : YTPM_022
Yorum Yap+
344,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Taze ve Yöresinden

İçindekiler
%100 Kokulu Üzüm

Net Miktar
290 g

Menşei
Türkiye

Yöresi
Karadeniz Bölgesi / Artvin

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz.

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Artvin Kokulu Üzüm Pekmezi - Şekersiz Üzüm Pekmezi

  ŞEKER İLAVESİZDİR.

  Kokulu üzüm Artvin’in nemli ikliminde yetişen, ilk kez tadanları önce mayhoş kokusuyla, hemen ardından lezzetiyle cezbeden çok özel ama fazla bilinmeyen bir üzüm türüdür. Artvin Kokulu Üzüm Pekmezi işte bu harika üzümlerden yapılır.

  Kalın kabuğunun altında bol antioksidan taşıyan Artvin kokulu üzümleri, kabuğu açıldığında etrafa çileğe benzeyen aromatik kokusunu yayar. Geleneksel yöntemlerle yapılan Artvin Kokulu Üzüm Pekmezi’nde de bu koku hissedilir. Doğal ortamında gübre, ilaç görmeden kendi halinde büyüyen üzümler olgunlaştığında hasat edilir, yöre halkı tarafından “şaravaz” adı verilen sıkma işleminden geçirildikten sonra pekmez toprağı ilave edilerek 12 saat dinlendirilir. Bakır kazanlarda odun ateşiyle kıvam alıncaya kadar pişirildikten sonra çöktürme işlemi yapılır, duru pekmez alınarak kavanozlara doldurulur.

  Farklı aroması ve kokusuyla karaciğerden, astıma; böbreklerden bağırsak sistemine kadar birçok rahatsızlıkta olumlu etkileri olduğu söylenen kokulu üzümlerden üretilen Artvin Kokulu Üzüm Pekmezi’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

  Kokulu Üzüm Pekmezi;


  * Potasyum, kalsiyum, demir mineralleri kaynağıdır.

  * İlave şeker içermez.

  * Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.


  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.