Dut Pekmezi 300 G Eğin/Kemaliye Erzincan-Şekersiz

Ürün Kodu : YTPM_023
Yorum Yap+
249,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
İçindekiler 
%100 Kemaliye/Eğin dutu

Net Miktar

300 g

Menşei 
Türkiye

Yöresi
Doğu Anadolu Bölgesi / Erzincan

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz.
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Şekersiz Doğal Erzincan Dut Pekmezi

  ŞEKER İLAVESİZDİR.

  Bir kaşığı bile içinizi ısıtmaya yeten koyu renkli, zengin lezzete sahip Erzincan Dut Pekmezi, en bilinen ve sevilen pekmezler arasındadır. 

  Kemaliye’nin sarp arazisinde yabani dut ağaçlarında yetişen lezzeti özel dutlardan geleneksel yöntemlerle yapılan Erzincan Dut Pekmezi doğal olarak tatlıdır, ilave şeker içermez. Bu bölgede yetişen dutlar bölgenin coğrafya ve iklim özellikleri nedeniyle farklı bir lezzete sahiptir.

  Yapımında geleneksel yöntemler izlenen Erzincan Dut Pekmezi için dutlar temmuz ayında toplanarak ayıklanır ve kurutulur. Pekmez yapılacağı zaman kuru dutlar kazanlara alınıp kaynatılarak şıra haline getirilir. Elde edilen şıra tepsilere aktarılarak yoğun pekmez kıvamını alıncaya kadar güneş altında olgunlaşmaya bırakılır. İçerisinde katkı maddesi, koruyucu ve şeker bulunmayan bu lezzetli ve doğal pekmezi tatlılarda şeker yerine kullanabilir, şerbet yaparak veya kahvaltılarda tahinle karıştırarak tüketebilirsiniz.

  Her yıl Kemaliye’de sınırlı miktarda yetişen dutlardan üretilen ve özel tasarım şişesinde sunulan Erzincan Dut Pekmezi’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

  Erzincan Dut Pekmezi;

  * B3, B6 vitaminleri içerir.

  * Potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, fosfor mineralleri yönünden zengindir.

  * Enerji verir, iştah açar, kemik ve diş gelişimini destekler, bağışıklığı güçlendirir.

  * Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.


  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.