Kestane Balı 290 G Artvin

Ürün Kodu : YTPM_015
Yorum Yap+
679,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Taze ve Yöresinden

İçindekiler
%100 Kestane balı

Net Miktar 
290 g

Menşei
Türkiye

Yöresi
Karadeniz Bölgesi /  Artvin

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz.

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (2)
 • Doğal Artvin Kestane Balı

  Ülkemizdeki tek Biyosfer Rezervi’ne ev sahipliği yapan Artvin’de, koruma altındaki Kafkas arılarının yöredeki kestane ağaçlarının çiçeklerinden öz ve polen toplayarak ürettiği Artvin Kestane Balı doğal rengi, lezzeti ve içeriği ile diğer ballardan ayrılıyor.

  Koyu kahverengi olan Artvin Kestane Balı, yoğun, keskin, hafif buruk, acımsı bir tada sahip. İçinde kestaneden gelen lezzet ve kokunun da hissedildiği bu bal, çiçek ballarına göre iki kat demir, dört kat kalsiyum içeriyor. Yüksek orandaki kompleks B ve C vitaminleri, antioksidan, antiradikal, antibakteriyel, antiviral, antienflamatuar, antitümoral etkileri nedeniyle tıbbi çalışmalarda da kullanılan kestane balı sağlığa katkıları için tercih ediliyor. Ancak yetişkinlerin günde bir tatlı kaşığını aşmaması, çocuklara çok daha az verilmesi, 1 yaşın altındaki bebeklere hiç verilmemesi önerilerine uyarak kestane balını bilinçli tüketmek sağlık açısından çok daha faydalı.  

  Artvin’de güvenilir arıcılar tarafından yetiştirilen Kafkas arılarının doğal olarak ürettiği ve organik bal tüketenlerin tercihi olan Artvin Kestane Balı’nın “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

  Artvin Kestane Balı;

  * Yüksek oranda kompleks B ve C vitaminleri kaynağıdır.
  * Yüksek oranda kalsiyum ve demir  mineralleri içerir.

  * Antioksidan, antiradikal, antibakteriyel, antiviral, antienflamatuar, antitümoral etkilere sahiptir.

  * Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.


  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.
Tamamlayıcı Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.