Üzüm Pestili 280 G Artvin

Ürün Kodu : YTPM_059
Yorum Yap+
149,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Taze ve Yöresinden
İçindekiler
Üzüm pekmezi, bal, süt, su, şeker, buğday unu

Net Miktar
280 g

Menşei
Türkiye

Yöresi
Karadeniz Bölgesi / Artvin

Saklama Koşulları
Serin ve kuru ortamda muhafaza ediniz.
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Artvin Üzüm Pestili

  Bambaşka bir coğrafyanın üzümünden yapılır Artvin Üzüm Pestili. Toprakları mineral yönünden son derece zengin, Akdeniz dışında Akdeniz iklimine sahip tek bölgede, Çoruh vadisi etrafında suyun gidebildiği her yer Yusufeli Üzümü için doğal seradır. 

  Biyolojik çeşitlilik bakımından zengin olan Çoruh vadisinde yetişen Yusufeli üzümleri, bölgenin farklı toprağından ve ikliminden lezzet alır. İncecik kabuğu ve kendine has aromatik tadı ile öne çıkar. İşte bu özel üzümler, kazanlarda kaynatıldıktan sonra ezilir, kürünlerde suyu posasından ayrılır. Üzüm suyu kaynatılırken içine buğday unu, bal ve süt karışımı eklenerek sürekli karıştırılır. Helme kıvamını bulunca, tülbent bezlere incecik serilir ve havadar bir yerde, güneş altında kurumaya bırakılır.

  Doğal, katkısız, koruyucusuz içeriği ile sağlıklı bir atıştırmalık olan Artvin Üzüm Pestili’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.


  Alerjen Uyarısı
  Gluten ve Laktoz içerir.

  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.