Cevizli Pestil 250 G Gümüşhane

Ürün Kodu : YTPM_062
% 14
Yorum Yap+
209,90 TL
179,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli

İçindekiler
Dut, %20 ceviz, bal, süt, su, un, şeker

Net Miktar 
250 g

Menşei
Türkiye

Yöresi
Doğu Karadeniz Bölgesi /  Gümüşhane

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz.

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Gümüşhane Cevizli Pestil

  Canik dağlarının kuzey rüzgarlarından koruduğu bir coğrafya düşünün. Gümüşhane’nin Kelkit ve Harşit çayları ile sulanan yabani dutlar gelsin aklınıza. Lezzetini araç girmeyen vadilerde yetişen yabani dutlardan, bölgede yetişen ceviz ağaçlarından ve yerel üreticilerden sağlanan süt ve baldan alan Gümüşhane Cevizli Pestili çok özel bir ürün.

  Binlerce yıllık beslenme kültürümüzün vazgeçilmezlerinden pestil yılların getirdiği bilgelikle, geleneksel yöntemler takip edilerek üretiliyor. Dut şırasına, un ve süt karışımı eklenerek bakır kazanlarda kaynatılıyor. Ilımaya bırakıldıktan sonra içine balın eklenmesiyle “herle” adı verilen karışım elde ediliyor. Altın renkli, mis kokulu bu karışım ceviz parçaları eklendikten sonra bezlere serilerek güneşte kurutuluyor.

  Yörenin tertemiz toprağında yetişen yabani dutların, değerli balın ve çıtır cevizinin birbirine karışan aromalarıyla Gümüşhane Cevizli Pestilinin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

  Alerjen Uyarısı
  Gluten ve Laktoz içerir.

  Coğrafi İşaretli Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.