Eğin Dut Pestili- Şeker İlavesiz 180 G

Ürün Kodu : YTPM_111
% 21
Yorum Yap+
139,90 TL
109,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Taze ve Yöresinden

İçindekiler
Dut, su, buğday unu, buğday nişastası

Net Miktar 
180 g

Menşei
Türkiye

Yöresi
Doğu Anadolu Bölgesi /  Kemaliye-Eğin

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz.

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Şekersiz Kemaliye / Eğin Dut Pestili

   

  Şekersiz dut pestili, kilosuna dikkat edenler, sağlık için rafine şeker tüketimini azaltmak isteyenler ve özellikle çocukların dişlerini korumak için benzersiz bir atıştırmalık. Bu pestilde hiç şeker bulunmuyor. Erzincan’ın Kemaliye / Eğin’in o coğrafyaya özel lezzetteki dutları pestile doğal tatlılığını veriyor. 

   

  100 yıldan fazla tarihi olan Eğin’in özel ürünü olan Şekersiz Kemaliye / Eğin Dut Pestili’nin yolculuğu yazın sonu başlıyor. Eğin’in sarp arazilerinde doğal olarak yetişen yabani dutlar, Temmuz-Ekim ayları arasında en tatlı, lezzetli ve olgun haline ulaşıyor. Bu aylarda toplanan yabani dutlar, bakır kazanlarda odun ateşi üzerinde hiç şeker katılmadan su ile kaynatılıp şıra haline getiriliyor ve unla kıvam aldırılıyor. Koyulaşan şıra bezler üzerine incecik yayılarak toprak damlar üzerine seriliyor, Eğin’in tertemiz havasında, güneş ve rüzgar altında kurumaya bırakılıyor. Şeker ilavesiz, doğal tatlı Kemaliye / Eğin Dut Pestili lezzet sırrını coğrafyasından alıyor. Sınırlı miktarda üretilen bu atıştırmalık, tüm aile için sağlıklı bir seçenek. Şekersiz Doğal Kemaliye / Eğin Dut Pestili ile yalnızca doğal dut tadı ve aroması taşıyan dut pestilinin gerçek lezzetine siz de davetlisiniz.

   

  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.