Ardahan Balı 430 G

Ürün Kodu : YTPM_146
Yorum Yap+
454,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli

İçindekiler
100% Ardahan Çiçek balı

Net Miktar 
430 g

Menşei
Türkiye

Yöresi
Doğu Anadolu Bölgesi / Ardahan

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz.

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Doğal Ardahan Balı

  Ardahan olağanüstü zenginlikte bir floraya sahip. Burada yetişen yaklaşık 2000 tür bitkinin 300’ü ballı, 25’i ise yöreye özel türler. Ardahan Balı’nı özel yapan ise Kafkas arıları ve onların bölgedeki zengin bitki çeşitliliğinden topladığı polen ve özler.

  Dünyadaki 4 önemli arı ırkından biri olan Kafkas arıları uzun dilleri sayesinde tüplü çiçeklerin nektarını daha derinden alması Ardahan Balı’na farklı bir lezzet katmaktadır. Petek gözlerini sırlarken bal ve sır arasında hava boşluğu bırakmamaları nedeniyle petekli balı koyu ve nemli bir görünüme sahiptir. Mevsimsel özellikler ve floradan da kaynaklı olarak Ardahan Balı koyu kehribar tonunda kendine has bir renge ve rayihaya sahiptir. Yazın şeffaf, havalar soğuyunca kristalize bir hal alır. Bilinenin aksine kristalleşme, Kafkas arılarının ürettiği balın aranan bir özelliğidir ve doğallığının göstergesidir. Kristalleşen bal kremamsı bir görünüm kazanarak aynı lezzeti farklı bir dokuda sunar.

  Kafkas arılarının izole bölgesi olan Ardahan’da zengin çiçek polen ve özlerinden süzülen saf ve doğal bal lezzeti sizi bekliyor. Ardahan Balı’nın “gerçek lezzetine” davetlisiniz.

  Doğal Ardahan Balı;

  * B1, B2, B3, B5, B6 ve C vitaminleri içerir.
  * Demir, kalsiyum, fosfat, sodyum, klorür, potasyum, magnezyum mineralleri içerir.

  * Sağlıklı, doğal ve katkısızdır.

  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.