Hikayemiz

TOPRAK DOĞAL

BİZ KİMİZ?

 

Doğanın sesine kulak verin... Ağaçları dolaşan arıların... Dalında terleyen üzümün.... Cevizin çıtırdayan kabuğunun sesine kulak verin. Bu bir davettir. Yüzünüzü doğala dönün. Biz öyle yaptık. Çocukluğumuzdan hatırladığımız, özlediğimiz lezzetlerin en doğalını aradık. Çünkü biliyorduk ki, sanayileşmenin, kentleşmenin bize sağladığı kolaylıkların bizden alıp götürdükleri arasında sadece sağlık ve lezzet yok, aynı zamanda doğal ve kültürel miraslarımız da var. Maraş salçasının gerçek lezzetini üç kuşak sonra kim hatırlayabilir? Peki ya Macahel balının tadını? Kelkit nohutunu? Uğut tatlısını?

 

Ata tohumundan, temiz tarımla kimyasaldan uzak, doğal yetişen üzümün, dutun, buğdayın, zeytinin yüzlerce yıldır bilinen geleneksel usullerle işlenmesiyle elde edilen pekmezin, kömenin, bulgurun, zeytinyağı ve peynirin gerçek lezzetini hatırlamak ve bu lezzetlerle gelecek nesilleri tanıştırmak, sağlıklı ve doğal beslenmenin yolunu açmak çoğumuzun ortak dileği.

 

Koruma altına alınan, üretimi desteklenen, yurtdışında ülkemizi temsil eden, en hasının kendi toprağında, kendi yöresinde yapıldığını gösteren coğrafi işaretli bu ürünleri bulmak hiç kolay değil. Oysa sağlıklı ve doğal kalmış bu lezzetlere ulaşabilmek herkesin hakkı.

 

Biz de bu amaçla Anadolu’nun havası, suyu, toprağı temiz kalmış yeşil köşelerine, biyosfer rezervlerine, yüksek rakımlı yaylalarına, araç girmez vadilerine doğru yola çıktık. Bu serüvende yollar bizi sadece eşsiz coğrafyalara değil, dostluğa, güvene, dayanışmaya çıkardı. Yolumuzun kesiştiği, sofrasına oturduğumuz, mahsulünü tattığımız her üretici zaman içinde dostumuz, ailemiz oldu. Toprağına, hayvanına, tohumuna evladı gibi bakan, şefkatle yaklaşan özenli insanların el emeği, alınteri, atalarından kalma bilgeliği var ürünlerimizde.

 

İstediğimiz sadece kendimizi, ailemizi, çocuklarımızı değil, aynı zamanda ortak kültürümüzü hatırlayan hafızamızı da beslemek. Geçmişten geleceğe, gelenekselden bugüne uzanan bir lezzet köprüsü olmak.

 

2015 yılında Toprak Doğal’ı kurarak başladığımız bu yolculuk, gerçeğe, özene ve güvene dayalı ilişkilerle devam ediyor. Üreticilerimizi seçerken, süreci yerinde görüyor, yüzlerce laboratuvar testiyle ürünleri kontrol ediyoruz. Gönderilen her parti ürün Maltepe’deki tesisimizde gıda mühendislerimiz tarafından gözden geçiriliyor. Hiçbir koruyucu katkı maddesi eklenmeden, hijyenik bir ortamda tek tek paketlenen ürünlerimiz size ulaşana kadar temiz ve doğal kalıyor. Coğrafi işaretli ürünlerimiz patentli ve sertifikalı, gıda analizlerimiz ise web sitemizde herkese açık. Memnun kalmadığınız ürünleri ise koşulsuz olarak iade edebilirsiniz. Bizim için güven her şeyden önemlidir. Evinize giren her Toprak Doğal ürünü, kendi elimizle seçtiklerimizdir.

 

Toprak Doğal olarak şimdi sizi de doğanın şifasını lezzet geleneğine bağlayan bu köprüye davet ediyoruz. Mutfağınız doğanın verdikleriyle, yüzlerce yıllık bilgi birikiminin buluşma noktası olsun. Çünkü hepimizin özlemi aynı. Davetimize kulak verin.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.