Kahta Bademi 190 G Adıyaman

Ürün Kodu : YTPM_089
% 11
Yorum Yap+
269,90 TL
239,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli

İçindekiler
%100 Badem içi

Net Miktar 
190 g

Menşei
Türkiye

Yöresi
Güneydoğu Anadolu Bölgesi /  Adıyaman

Saklama Koşulları
Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz.

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Kahta Bademi

  Efsanelere konu olmuş ulu dağların yamaçlarında yetişen asırlık fidanların leziz mahsulüdür Kahta Bademi… Dağın eteği anlamına gelen Kahta; üzerinde nice medeniyetler kurulmuş Anka Dağı, Yarlıca Dağı ve Nemrut Dağı arasında kalan oldukça verimli bir toprak yapısına sahiptir. Yörede yetişen Kahta Bademi de lezzetini bu özel iklim ve toprak yapısından alır.

  Asırlık badem fidanları bir dişi bir erkek olarak sıralı şekilde sadece hayvan gübresi ile gübrelenmiş toprağa dikilir ve ancak 4. yılında meyve vermeye başlar. Bademler ağaçta olgunlaşma sürecini tamamlayınca Eylül ayında hasat edilir. Dış kabuğundan ayıklanmasının ardından güneşte kurutulur. Kuruyan bademler iç kabuklarından ayrılırken su ve benzeri maddeler kullanılmaz. Bu kuru kırım işlemi Kahta Bademi’nin lezzetinin kaybolmadan korunmasını sağlar.


  Çerez tabaklarının olmazsa olmazı, perde pilavından tutun da çeşit çeşit tatlılara kadar pek çok tarifte kullanılan, %100 doğal ve katkısız, coğrafi işaretli Adıyaman Kahta Bademi’nin “gerçek lezzetine” davetlisiniz.  Coğrafi İşaretli Ürünler Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.