Elma Sirkesi - Zeytinyağı Seti

Ürün Kodu : STPM_118
% 4
Yorum Yap+
469,00 TL
449,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Taze ve Yöresinden

İçindekiler
Antalya Elma Sirkesi 325 ml, Akhisar Zeytinyağı 290 ml

Menşei
Türkiye

Saklama Koşulları
Serin ve kuru ortamda muhafaza ediniz.

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Elma Sirkesi - Zeytinyağı Seti 

  -Yağdanlık tıpası hediyemizdir.

  Akhisar İlk Hasat Zeytinyağı

  Zeytinyağı temas ettiği her malzemeye biraz Ege biraz Akdeniz havası katar. Akhisar Zeytinyağı ise ilk hasat olma özelliği ile zeytin aromasının en yoğun hissedildiği zeytinyağını sunuyor.

  Zeytinler doğal gelişiminde Eylül-Kasım aylarında renk değiştirmeye başlar, yeşilden mora, sonra da siyaha dönerek olgunlaşırlar. İlk hasat için toplanan zeytinler olgunlaşma sürecini tamamlamadan, henüz yeşilken toplanır. Yıkandıktan sonra taş değirmenlerde kırılıp ezilir, elde edilen zeytin hamuru yoğurulur, ardından durulama ve baskılama işlemleriyle soğuk sıkım yapılarak yağ damlacıklarının sızması sağlanır. Kara suyundan ayrılması için dinlendirilen zeytinyağı, son bir kez filtrasyondan geçirilerek en saf haline ulaşır.

  Zahmetli üretim süreci, az üretilmesi ve içindeki yüksek antioksidan oranıyla çok değerli olan Akhisar İlk Hasat Zeytinyağı’nı yoğun aroma istediğiniz salatalarda, kahvaltılarda ya da sıcak yemeklere sonradan ekleyerek kullanabilirsiniz.

  Antalya Doğal Elma Sirkesi

  Doğal Elma Sirkesi yemeklerin, salata ve sosların lezzetini artırmanın en sağlıklı yollarından biri. Antalya’nın yüksek dağ köylerinde doğal yetişen elmalar toplanarak geleneksel yöntemlerle üretilen Doğal Elma Sirkesi ekstra su veya fermantasyon hızlandırıcı madde içermiyor. Mevsimi geldiğinde toplanan elmaların preslenerek saf elma suyu haline getirilmesinden sonra 1/1000 oranında sirke anası (maya) eklenerek süreç başlatılıyor. Ortalama 2-3 yıl süren doğal fermantasyon süreci bittikten sonra şişelenip satışa sunuluyor. Doğal sirke olduğundan zaman içinde şişenin dibinde jel kıvamında bir tortu olan sirke anası oluşabilir, hiçbir zararı yoktur ve yenilebilir.

  Glutensiz ve ısıl işlem görmemiştir. Pastörize edilmemiştir

  Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.