Tavşan Yüreği Zeytini 480 G Antalya

Ürün Kodu : TD0127
Yorum Yap+
23,90 TL

-

+

%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
%100 Doğal
Sertifikalı Ürün
Taze ve Yöresinden
Coğrafi İşaretli
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Doğal Tavşan Yüreği Zeytin 480 G Antalya

  Antalya ili sınırları içerisinde yetiştirilen tavşan yüreği zeytini yerel bir çeşit olup, genellikle yeşil sofralık zeytini olarak tüketilir. Meyvelerinin yağ kapsamı çok yüksek olmadığı için yağlık olarak değerlendirme seviyesi düşüktür. Bu nedenle çoğunlukla salamuralık olarak toplanır. Antalya Tavşan Yüreği Zeytininin en önemli ayırt edici özelliği yüreğe benzer meyve ve çekirdek şeklidir. Halk arasında ünlenmesinin ve benzerlerine göre daha farklı olmasının sebebi de,  yeşil sofralık zeytin olarak meyve etinin sertliği ve çekirdekten kolay ayrılmasıdır. 
  Antalya’yı bir duvar gibi iç bölgelerden ayıran Toros Dağları hava akımını keser ve benzersiz yüksek nem ve sıcaklık koşullarını oluşturur. Bu jeolojik yapı Antalya Tavşan Yüreği Zeytininin tane iriliğinin ve et oranının diğer çeşitlere göre daha fazla olmasını sağlayan önemli bir unsurdur. Antalya Tavşan Yüreği Zeytininin meyve eti sert olduğu için hasat sırasında zedelenmenin diğer zeytin çeşitlerine göre daha düşük olması ve kendi kendini tozlayabilme yeteneğine sahip olması diğer ayırt edici özellikleridir. Meyve etinin sert ancak kabuğunun ince olması sofralık yeşil zeytin üretiminde kostik kullanılmadan tatlandırma yapılabilmesini sağlar. Diğer yeşil sofralık zeytin çeşitleri tatlandırma için kostik içerisinde 12-14 saat bırakılırken Antalya Tavşan Yüreği Zeytini kostiğe ihtiyaç duymaz.

  Net Miktar 
  480 g

  Menşei
  Türkiye

  İçindekiler
  300 g Zeytin, Su, Tuz

  Saklama Koşulları
  Serin ve Kuru ortamda muhafaza ediniz.

   Tüm ürünlerimizi; Türkiye’nin EN HAS, EN YÖRESEL bölgelerinden tedarik ettiğimiz  doğal, sağlıklı, organik, katkısız ve koruyucusuz üretim yapan üreticilerimizden alıp Toprak Doğal farkıyla size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

  Tüm ürünlerimizde olduğu gibi; Doğal Tavşan Yüreği Zeytini 480 G Sağlıklı, doğal ve katkısızdır. Güvenli şekilde alışverişinizi yaparak gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.


  Ürünümüz hakkında bir sorunuz mu var? Aşağıdaki butona tıklayarak bize hemen Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Haftanın Ürünleri
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.